• God morgon Sverige! - Wymiana Erasmus+.

  God morgon Sverige! - Wymiana Erasmus+.

  W okresie od 3 do 8 grudnia 2018 roku wraz z innymi uczniami miałam przyjemność odwiedzić Szwecję w ramach projektu Erasmus. Placówka gdzie przebywaliśmy to szkoła średnia, która nazywa się Bromma Gymnasium. Tematem przewodnim była innowacyjność. Odwiedziliśmy dużo ciekawych miejsc związanych z innowacyjnością jak np. rządowa organizacja na rzecz innowacyjności Epicentrum i zabytków  kultury, m.in Muzeum Nobla, Technical Muzeum, Lodowisko Kungsträdgärden, restauracja Vapiano. W czwartkowy wieczór obejrzeliśmy Występ taneczny w Cirkus Cirkör z udziałem między innymi  polskiej artystki. Codziennie w tamtejszej szkole mieliśmy zajęcia z różnymi wykładowcami, lub po prostu sami nimi byliśmy prezentując własne pomysły na firmę i innowacyjny produkt. Nauczyliśmy się wiele o innowacyjności i o tym jak stać się bardziej nowoczesna i pomysłową osobą. Poznaliśmy dużo nowych ludzi ze szkół partnerskich. Kraje, które brały udział w wymianie to: Grecja, Szwecja, Chorwacja, Niemcy i Polska. Doskonaliliśmy nasze umiejętności językowe każdego dnia, ponieważ komunikowaliśmy się z innymi tylko i wyłącznie po angielsku (a czasem nawet po hiszpańsku!). Szwecja to piękny kraj, a Sztokholm nocą w okresie przedświątecznym, rozświetlony milionami świateł to coś niesamowitego! Tego się nie da opisać, to trzeba przeżyć. Niedługo, bo już na początku kwietnia 2019 do naszej szkoły przyjeżdżają goście z krajów partnerskich, wiec jeżeli uwielbiasz poznawać nowych ludzi, mówisz po angielsku i lubisz dobrą zabawę, dołącz do nas! Erasmus + czeka na Ciebie! Zapisy u Pani Moniki Jagiełło-Trif.

  Martyna Smorąg uczennica klasy 1LOb.

  Zdjęcia w galerii God morgon Sverige! - Wymiana Erasmus+ - SZWECJA.

 • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WOLONTARIUSZA

  MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WOLONTARIUSZA

  Co roku, 5  grudnia, obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Uczniowie naszej szkoły, wolontariusze z różnych klas, świętowali także. Już 28 listopada gościliśmy przedstawicieli Fabryki Aktywności Młodych z Gorzowa Wlkp., organizacji stworzonej „przez młodych dla młodych”, by promować wolontariat młodzieżowy w Polsce. Jarosław Marciniak, lubuski animator z FAM, pomógł nam przeprowadzić happening, w który zaangażowana została nie tylko młodzież, ale także dyrekcja i nauczyciele. Efektem wspólnego działania jest 6-metrowy kolorowy baner z podpisami uczestników wydarzenia. W związku z przypadającą w tym roku setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości w tym samym dniu p. Artur Śmigrocki przygotował wraz z animatorami w salach internatu Escape Room pn. „Historyczna ucieczka”. Młodzież, biorąca udział w grze, musieła wykazać się spostrzegawczością, inteligencją i umiejętnością wspólnego działania, by w jak najkrótszym czasie, przy pomocy znalezionego klucza, wydostać się z klasy.

  Uczniów w niebieskich koszulkach widać i słychać było w wielu miejscach. Na  szkolnych korytarzach rozwieszone zostały plakaty dotyczące pracy wolontariuszy. FAM zaopatrzyła nas w krzyżówki i inne materiały o tematyce niepodległościowej, które zostały wykorzystane na lekcjach przez nauczycieli historii i wiedzy o społeczeństwie. Świętowanie wolontariusze zakończyli dopiero 6 grudnia wspólnym zdjęciem i nakręceniem filmu z udziałem naszych uczniów.

  Dziękujemy dyrekcji szkoły, wszystkim nauczycielom i uczniom, którzy zaangażowali się w podjęte działania związane z Dniem Wolontariusza. Szczególne podziękowania należą się animatorom z Fabryki Aktywności Młodych, a także p. Izabeli Leszczyńskiej za pomoc i Jednostce Strzeleckiej 4037 za udostępnienie radiostacji.

                                                                                                                           M. Wencierska

  MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WOLONTARIUSZA - Obrazek 1 MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WOLONTARIUSZA - Obrazek 2 MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WOLONTARIUSZA - Obrazek 3 MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WOLONTARIUSZA - Obrazek 4 MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WOLONTARIUSZA - Obrazek 5

  Więcej zdjęć w galerii Międzynarodowy Dzień Wolontariusza.

 • Mikołajki

  Mikołajki

  W dniu 6.12.18r. w naszej szkole odbyły się Mikołajki. Kilka dni wcześniej Samorząd Uczniowski zorganizował zbiórkę pieniędzy na charytatywny cel czyli pakowanie prezentów dla dzieci z ośrodka „Bratek” . Nasi uczniowie spisali się na medal. Następnego dnia SU udał się po zakup niespodzianek i zaczęliśmy pakować podarunki.

   

  W czwartek od samego rana naszą szkołę odwiedził Święty Mikołaj oraz jego Śnieżynki . Każda osoba dostała słodki poczęstunek wraz ze świątecznymi życzeniami.

  O godzinie 12:30 ośmiu uczniów wraz z Panem Andrzejem Rudnickim udało się do Laskowa gdzie znajduje się ośrodek „Bratek”. Święty Mikołaj rozdał świąteczne prezenty , wcześniej przygotowane przez Śnieżynki. Po otrzymaniu upominków wspólnie z dziećmi i opiekunkami zaczęliśmy świąteczną zabawę. Nasi uczniowie wykazali się ogromnym zaangażowaniem i miłością do dzieci.

   

   

  Samorząd Uczniowski

  Mikołajki - Obrazek 1 Mikołajki - Obrazek 2 Mikołajki - Obrazek 3 Mikołajki - Obrazek 4 Mikołajki - Obrazek 5 Mikołajki - Obrazek 6

 • Wycieczka geograficzna

  Wycieczka geograficzna

  Odbyła się 29 listopada do Szczecina, a tam jest mnóstwo ciekawych miejsc. Udało nam się wybrać jedynie do trzech. Pierwszym punktem naszej wycieczki byłoMuzeum Narodowe na Wałach Chrobrego. Tam zwiedziliśmy wystawę pt. Sztuka Afryki. Ekspozycja ukazywała codzienne życie na afrykańskiej sawannie, dzieła sztuki związane ze sferą wierzeń, religii i egzoterycznych rytuałów oraz afrykański teatr lalek. Mieliśmy również okazję zobaczyć wystawę czasową „Sztukę szczęśliwych ludzi”, malarstwo na Borholmie w XIX i XX wieku. Wszystkim wystawy bardzo się podobały . Naszym kolejnym punktem było planetarium EUREKA, gdzie braliśmy udział w ciekawej lekcji astronomii. Dzięki specjalnej kopule przedstawiającej sklepienie niebieskie, uczyliśmy się o gwiazdozbiorach, galaktykach, a w nich planetach oraz o innych obiektach astronomicznych. Ostatnim celem naszej wycieczki edukacyjnej było Muzeum Centrum Dialogu Przełomy. To muzeum posiada liczne zbiory, archiwa i najnowsze technologie, umożliwiające nam poznanie historii Szczecina w latach 1939-1989. Po zwiedzaniu mieliśmy dwie godziny dla siebie, które spędziliśmy w galerii Galaxy.  Wycieczkę uważamy za bardzo udaną. Dziękujemy nauczycielom, paniom: Dorocie Bindudze-Wieczorek, Urszuli Piotrowicz i Karolinie Koniecznej za wyjazd. W wycieczce uczestniczyli uczniowie z klasy: 1LOa, 1LOb, 2LOb, 3LOb.

  Oliwia Jóźwiak i Agata Pałgan, kl. 1LOb

   

  Zdjęcia w galerii Wycieczka geograficzna do Szczecina 29.11.2018.

 • VI Przystanek Ortograficzny Licealisty

  VI Przystanek Ortograficzny Licealisty

   

  W czwartek 13 grudnia o godz.9:00 w szkolnej bibliotece  odbędzie się

  VI edycja  Przystanku Ortograficznego Licealisty,

  w trakcie którego najlepsi z ortografii uczniowie LO zmierzą się

  z zawiłościami polskiej pisowni. Serdecznie zapraszamy.

                                                     

  Organizatorki:

  Izabela Leszczyńska i Marta Szafkowska

 • Spotkanie z Mariuszem Kurcem

  Spotkanie z Mariuszem Kurcem

  „Turyści nie wiedzą gdzie byli, podróżnicy nie wiedzą gdzie będą”

  - Paul Theroux

  27 listopada w naszej szkole gościliśmy niezwykłą osobę, Mariusza Kurca, czyli podróżnika, filmowca i religioznawcę. Większość swojego życia spędził w drodze. Tego dnia zrobił przystanek, aby móc podzielić się z nami swoją wspaniałą pasją. Nie każdy ma w sobie tyle odwagi, aby wyruszyć w podróż jedynie z plecakiem i nagrywać kamerą nieznane tereny i narodowości. Zwiedził już cztery kontynenty, w tym ponad 100 krajów. Poznał różnych ludzi i ich codzienne problemy. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali o przemyśleniach związanych z jego przygodami, mogli zobaczyć kawałek świata, dzięki kręconym przez niego filmom. Odkryli go z innej strony i dowiedzieli się ciekawostek na jego temat. Dziwili się, że przysmakiem Islandczyków jest hákarl, czyli sfermentowane mięso rekina w… (kto był ten wie). Jadąc zimą do Finlandii możemy zatrzymać się na noc w nietypowym hotelu w igloo, a Azjaci nie zawsze korzystają z pieluch dla maluchów, które w łatwy sposób można zastąpić dziurą w spodniach. Mariusz Kurc jest żywym przykładem, że warto walczyć o swoje marzenia, nawet, jeżeli nasza przeszłość nie była kolorowa i życie zadało nam wiele cierpień. Szczególne podziękowania należą się pani Urszuli Piotrowicz i pani Dorocie Bindudze - Wieczorek, za inną lekcję geografii, którą młodzież zapamięta na długo.

      J.K. 2LOa

   

  Wypowiedzi uczniów:

   

  „Mimo ciężkiego dzieciństwa można żyć godnie i spełniać marzenia, zwiedzając cały świat.” – O.P.

  „Opowiada to z takim zamiłowaniem, że chce się go słuchać.” – K.K.

  „Warto dążyć do celu, bo to on sprawi największą radość.”–N.R.

  „Świetne jest to, że potrafi otworzyć się na poznawanie nowych rzeczy z różnych zakątków świata, a jego entuzjazm sprawia, że dobrze się go słucha.” – M.Z.

  „Pokazuje, że każdy może podróżować, bez względu na koszty.” – J.S.

  „Pokazał nam kraje, które są bardzo biedne, a my nie doceniamy naszej Polski” – M.Ch.

  „Daje nam możliwość dowiedzenia się ciekawych informacji o innych krajach” – N.K.

   

  Zdjęcia w galerii Spotkanie z Mariuszem Kurcem.

 • Kurs Carvingu

  Kurs Carvingu

  Dnia 29. listopada 2018 roku w naszej szkole odbyła się II część kursu carvingu
  w ramach projektu „Ze szkoły do pracy!”. W kursie uczestniczyła grupa dziewcząt z klasy 2. Technikum Hotelarskiego. Carving to sztuka rzeźbienia
  w owocach i warzywach
  wywodząca się z Dalekiego Wschodu.
  Dziewczęta mogły się dowiedzieć co zrobić miedzy innymi z arbuza, dyni, cukinii, marchewki, pora, jabłka, rzodkiewki , buraka czy kalarepy, aby te wyglądały apetycznie, interesująco – i po prostu rewelacyjnie. Tworzyły motywy roślinne oraz inne ozdoby wykorzystując do tego specjalnego zestawu noży i narzędzi. Oczywiście najważniejszym narzędziem okazała się wyobraźnia, dzięki której mogły wykorzystać  pomysły na fantastyczne wzory. Wszystkie dekoracje,
  a właściwie małe dzieła sztuki uczennice wykonywały pod okiem pana Jarosława Galiśkiewicza, który prowadziła kurs. Uczestniczki  na zajęciach wykazały się dużą kreatywnością i zaangażowaniem w tworzeniu dekoracji z warzyw i owoców.

  mgr Iwona Sobierajewicz
  nauczyciel przedmiotów hotelarskich

  Zdjęcia w galerii Kurs Carvingu.

 • Kurs Carvingu

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Kurs Carvingu.

 • ,,ŻYJĘ BEZ RYZYKA,,

  ,,ŻYJĘ BEZ RYZYKA,,

  ,,ŻYJĘ BEZ RYZYKA,,

  Pod takim hasłem 4 grudnia 2018 roku w Szkole Podstawowej Nr1 w Barlinku na ul. Leśnej odbył się   Powiatowy Konkurs Wiedzy  o HIV i AIDS. W konkursie wzięły udział 3 osobowe  drużyny z 9 szkół powiatu myśliborskiego. Uczestnicy konkursu odpowiadali na pytania  przygotowane w formie testu, jednokrotnego  i wielokrotnego wyboru, który sprawdzał wiedzę z zakresu biologii wirusa HIV, sposobów zakażania i profilaktyki, objawów AIDS, rozwiązywali krzyżówkę  odpowiadali na pytania otwarte oraz przygotowywali plakat. Miło nam zakomunikować, że nasza drużyna w składzie: Natalia Okraszewska, Adrianna Ostrycharczyk, Aleksandra Surmacz z klasy ILOA  zajęła III miejsce. Nagrodą w konkursie były bony dla każdej osoby na kwotę 100 zł do sklepu ,,Media Expert,,.  Organizatorem i sponsorem nagród w konkursie była Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Myśliborzu i Starostwo Powiatowe w Myśliborzu.                             

    Serdecznie  dziękujemy za udział i zaangażowanie w konkursie. Gratulujemy ! ! !

   I. Cz.

  ,,ŻYJĘ BEZ RYZYKA,, - Obrazek 1 ,,ŻYJĘ BEZ RYZYKA,, - Obrazek 2 ,,ŻYJĘ BEZ RYZYKA,, - Obrazek 3 ,,ŻYJĘ BEZ RYZYKA,, - Obrazek 4 ,,ŻYJĘ BEZ RYZYKA,, - Obrazek 5

 • TEST YOUR ENGLISH XVII - wyniki

  TEST YOUR ENGLISH XVII - wyniki - Obrazek 1

   

           WYNIKI KONKURSUTEST YOUR ENGLISH XVII - wyniki - Obrazek 2

            JĘZYKA ANGIELSKIEGO

        2018/201

   

  I    Jonatan Czapla kl.IV Ti

  II   Szyszka Igor kl.I Ti

  III Stępień Wiktoria kl.2LOb

        Kacper Kowalski kl.I Ti

   

  IV         code 20   

  V          code 11, code 10, code 2

  VI         code 19  

  VII        code 22

  VIII      code 9

  IX         code 12

  X          code 4

  XI         code 1

  XII        code 5

  XIII       code 18

   

  Gratulujemy!!! Congratulations!!!

                                                                 nauczyciele j.angielskiego

 • WZNAWIA DZIAŁALNOŚĆ PODSTAWOWA STACJA KONTROLI POJAZDÓW

  KOMUNIKAT

   

  UPRZEJMIE INFORMUJEMY, ŻE Z DNIEM  03.12.2018r. WZNAWIA DZIAŁALNOŚĆ PODSTAWOWA STACJA KONTROLI POJAZDÓW:

  ZMY/014/P

  A B T

  MIESZCZĄCA SIĘ W BUDYNKU WARSZTATÓW SZKOLNYCH PRZY

  ZESPOLE SZKÓŁ I PLACÓWEK OŚWIATOWYCH

  IM. KPT. HM. ADRZEJA ROMOCKIEGO „MORRO”

  BARLINEK, UL. SZOSOWA 2

   

  OKRESOWY PRZESTÓJ PODSTAWOWEJ STACJI KONTROLI POJAZDÓW SPOWODOWANY BYŁ ZMIANĄ NAZWY SZKOŁY, CO Z KOLEI SKUTKOWAŁO KONIECZNOŚCIĄ PONOWNEGO PRZEPROWADZENIA OBOWIĄZKOWYCH PROCEDUR ADMINISTRACYJNYCH, UMOŻLIWIAJĄCYCH USTAWOWĄ DZIAŁALNOŚĆ STACJI KONTROLI POJAZDÓW.

   

  GODZINY OTWARCIA SKP:

  OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU: od godz. 8:00 do godz. 15:30

   

  SKP WYKONUJE BADANIA TECHNICZNE POJAZDÓW W ZAKRESIE POSIADANYCH UPRAWNIEŃ: A B T.

   

                                                                                         ZAPRASZAMY

 • ZADANIE DOMOWE Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO wykonane przy użyciu programu WORDART.

  ZADANIE DOMOWE

  Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO wykonane przy użyciu programu WORDART.

  Zadania domowe nie zawsze muszą być nudne. Klasa 1LOb (JNP) opracowała słownictwo dotyczące tematu ,,SZKOŁA” w języku niemieckim przy użyciu edytora graficznego ,,WORDART” i stworzyła kolaże językowe, powtarzając słownictwo.

  W przygotowaniu zadania domowego, uczniowie wykorzystali innowacyjną metodę, polegającą na projektowaniu obrazków związanych z tematyką szkoły w języku niemieckim.

  Metodę zaproponowała Pani Marzena Lewandowska, która wykorzystała przygotowane prace w ćwiczeniach leksykalno-gramatycznych do działu ,,SZKOŁA”.

  Marzena L. i uczniowie z klasy 1LOb (JNP)

   

  ZADANIE DOMOWE Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO wykonane przy użyciu programu WORDART. - Obrazek 1 ZADANIE DOMOWE Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO wykonane przy użyciu programu WORDART. - Obrazek 2 ZADANIE DOMOWE Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO wykonane przy użyciu programu WORDART. - Obrazek 3 ZADANIE DOMOWE Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO wykonane przy użyciu programu WORDART. - Obrazek 4 ZADANIE DOMOWE Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO wykonane przy użyciu programu WORDART. - Obrazek 5 ZADANIE DOMOWE Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO wykonane przy użyciu programu WORDART. - Obrazek 6 ZADANIE DOMOWE Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO wykonane przy użyciu programu WORDART. - Obrazek 7

   

 • Tenis stołowy

  Tenis stołowy

  Dnia 16 listopada w Dębnie  rozegrano Mistrzostwa Powiatu Myśliborskiego w Tenisie Stołowym w kategorii dziewcząt i chłopców. Nasza szkoła reprezentowana była w obydwu kategoriach. Dziewczęta w składzie : Buczek Nikola, Malicka Martyna, zajęły II miejsce. Również chłopcy, którzy w składzie: Majewski Wiktor, Welbel Kacper, Daniel Filip wywalczyli II miejsce.

            Opiekunem naszych zawodników był pan Grzegorz Zieliński. 

  Tenis stołowy - Obrazek 1  

   

 • SZKOLNY KONKURSU WIEDZY O HIV I AIDS ,, ŻYJĘ BEZ RYZYKA,,

  SZKOLNY KONKURSU WIEDZY O HIV I AIDS ,, ŻYJĘ BEZ RYZYKA,,

  SZKOLNY KONKURSU WIEDZY O HIV I AIDS

  ,, ŻYJĘ BEZ RYZYKA,,

   

  Cel konkursu:

  • Podniesienie wiedzy na temat HIV i AIDS.
  • Kształtowanie postaw tolerancji i akceptacji dla osób zakażonych HIV i chorych
   na AIDS
   .
  • Kształtowanie świadomości wpływu własnego postępowania na stan własnego zdrowia.

       

  Tematyka konkursu:

  • Pochodzenie, budowa, biologia wirusa HIV.
  • Źródła i drogi zakażenia HIV.
  • Profilaktyka HIV/AIDS (w tym profilaktyka poekspozycyjna).
  • Przebieg infekcji wirusowej.
  • Układ odpornościowy człowieka a wirus HIV.
  • Ogólnopolskie kampanie społeczne w latach 2015-2018.

                

  21 LISTOPADA 2018 ROKU ODBYŁ SIĘ ETAP SZKOLNY KONKURSU DO KTÓREGO PRZYSTĄPIŁY WSZYSTKIE KLASY PIERWSZE

   

   4 osobowe drużyny  zmierzyły się  z rozwiązaniem testu zawierającego 30 pytań . Najwięcej punktów zdobyła drużyna klasy ILO A,  w składzie: Aleksandra Surmacz, Natalia Okraszewska, Kacper Stroschein , Ada Ostrycharczyk,  która reprezentować będzie  szkołę w konkursie powiatowym  04.12.2018r

   

   

  I MIEJSCE – DRUŻYNA KLASY 1LOA 

  II MIEJSCE – DRUŻYNA KLASY 1LOB

  III MIEJSCE - DRUŻYNA KLASY 1 1TE/S

  IV MIEJSCE - DRUŻYNY KLASY 1TI, 1TH

  V MIEJSCE - DRUŻYNA KLASY 1D/S

   

  ,,PODEJMIJ WŁAŚCIWĄ DECYZJĘ DRZEWKO DECYZYJNE,,

   

   

  W związku z obchodami Światowego Dnia Rzucania Palenia młodzież wzięła udział w Szkolnym Konkursie  ,, Podejmij właściwą decyzję – drzewko decyzyjne,,

  Konkurs ma na celu zaangażować uczniów do twórczego poszukiwania rozwiązań wyjścia z uzależnienia od substancji psychoaktywnych, w tym od tytoniu, zarówno w etapie próbowania, eksperymentowania, jak też na etapie nałogowego używania.

  Do konkursu przystąpiło 9 uczniów: A. Dudkiewicz, R.Forysiak, M. Głownia, E. Kiełbasa, M. Ludkowski, N. Okraszewska, J. Olejnik, A. Surmacz – kl. 1LOA oraz K. Sushchenko – kl. 2LOB

    Jury w składzie : przewodnicząca I. Czujko oraz członkowie M. Szafkowska,, M. Korczak  wytypowało  3 prace do Konkursu Powiatowego:

   

  1. ,, Wolność od nałogu; zdrowie i oszczędność,, - Natalia Okraszewska kl. 1LOA
  2. ,, Stop paleniu,, - Aleksandra Surmacz – 1LOA
  3. ,, Rzucanie palenia tytoniu – Co wybierasz Ty?,, - Kateryna Sushchenko kl.2LOB

   

  Gratulujemu wszystkim uczestnikom konkursów a uczniom, których prace zostały wytypowane do etapu powiatowego życzymy wygranej.

  Dziękuje pani P. Górak i pani I. Leszczyńskiej  za zachęcenie uczniów do konkursu.

  I. Cz

   

  Zdjęcia w galerii Podejmij właściwą decyzję - drzewko dezyzyjne.

 • Kampania ,,Biała wstążka”

  Kampania ,,Biała wstążka”

  Przyłącz się i wspieraj Kampanię ,,Biała wstążka”

  jako Twój sprzeciw w kwestii przemocy wobec kobiet

   

              W dniach od 25.11.2018 r. do 10.12.2018 r. na terenie miasta Barlinka trwa akcja ,,Biała wstążka”. W ramach ogólnopolskiej kampanii możecie Państwo poprzez noszenie białej wstążki wspierać oraz zademonstrować swój sprzeciw w kwestii przemocy wobec kobiet.

   

  Zespół Interdyscyplinarny

  ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie w Barlinku

  Kampania ,,Biała wstążka” - Obrazek 1

   

 • TEST YOUR ENGLISH XVII

  TEST YOUR ENGLISH XVII - Obrazek 1

 • Święto Niepodległości w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Barlinku

  Święto Niepodległości w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Barlinku

   

  Sto lat w niewoli znieśliśmy w pokorze,

  Wyzuci z ziemi, pogardą karmieni,

  Twa sprawiedliwość wszystko zwrócić może,

  Twoja opatrzność zło w dobro przemieni.

   

  Tymi słowami 9 listopada o godz. 11.05 powitali uczniowie klasy 2. LO A społeczność szkolną zgromadzoną w sali gimnastycznej ZSiPO w Barlinku na uroczystym apelu z okazji Święta Niepodległości.  Po powitaniu  dyrekcji szkoły i wszystkich przybyłych wprowadzono i zaprezentowano po raz pierwszy uczniom nowy Sztandar Szkoły, która 1 września zmieniła swą nazwę na Zespół Szkół i Placówek Oświatowych.  Następnie o 11.11 odśpiewano wspólnie hymn, wyjątkowo 4 zwrotki, zgodnie z wymogami akcji „Niepodległa do hymnu!”. Pieśń godnie wybrzmiała i wiele osób po apelu stwierdziło, że czuło się prawie tak,  jak na stadionie narodowym podczas meczu reprezentacji Polski.

  Kolejnym punktem apelu było podsumowanie projektu NIEPODLEGŁA i wręczenie nagród i wyróżnień.  Zwycięzcami konkursu plastycznego na temat: „Radość z Niepodległej – Osiągnięcia II Rzeczpospolitej”  oraz Architekci Niepodległości” zostali:

  - Oliwia Jóźwiak z klasy 1. LO B

  - Aleksandra Dudkiewicz z klasy 1. LO A

  - Weronika Podyma z klasy 1. TE/S.

  W ramach projektu „Niepodległa” odbył się również konkurs na prezentację pt. ,,Blaski
  i cienie II Rzeczpospolitej”, a nagrodzoną została
  Dominika Bednarek z klasy 3. LO B.

  Z kolei laureatami konkursu z wycieczki do Warszawy „Śladami Piłsudskiego” zostali uczniowie:

  - Eliza Cepik i Paulina Laskowska z klasy 4. TH

  - Agata Gadzała, Nina Michno, Bartosz Nowak i Kamil Przybysz z klasy 3. LO A, a konkursu wiedzy „Śladami niepodległej Polski” z wycieczki Samorządu Uczniowskiego do Karpacza uczniowie:

  Filip Daniel., Marcel Gienik, Daria Dominiak, Julia Wowczuk Adrianna Ostrycharczyk, i Aleksandra Surmacz, Natalia Okraszewska, Tomasz Kubicki, Roksana Forysiak i Wiktor Wachowski, Kamil Przybysz, Bartosz Nowak, Oskar Wiłkowicz, Nina Michno-

  Za udział w debacie pt. „Józef Piłsudski i Roman Dmowski – dwie drogi do niepodległości” pan Andrzej Rudnicki podziękował uczniom, którzy ją przygotowali i prowadzili. Byli to uczniowie: Miron Sobolewski, Filip Łukowski, Dominika Bednarek oraz Rafał Maciaszek. Laureatkami konkursu na kalendarz o niepodległej zostały: Aleksandra Dudkiewicz z klasy 1. LO A, Wiktoria Podyma z klasy 1. LO B i Karolina Nowaknajlepszą klasą w ubiegłym roku szkolnym okazała się   Kapituły Tytułu Primes Inter Pares:  z klasy 2. TH. Nagrody przyznano również za „Grę uliczną”, w której uczestniczyli uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami oraz ogłoszono decyzjęklasa pani Izabeli Szkwarek  1. LO A  , uczniem roku zostałaJulia Wowczuksportowcem roku –   z klasy 1. LO B, zaśWeronika Majkutewicz z klasy 1. LO B.

  Po tych wielu emocjonujących  chwilach, nadszedł czas wystąpienia pana Artura Śmigrockiego, który przypomniał wydarzenia pamiętnego listopada 1918 roku, a dokładnie 11 dnia tego miesiąca. Gawęda była przyjęta bardzo dobrze, szczególnie, że mówca dość prowokacyjnie ukazał, że trudno znaleźć jakiś argument na ważne wydarzenie w Polsce tego dnia, natomiast wszystkie zdarzenia decydujące o niepodległości miały miejsce już wcześniej, a także i wprowadzenie tej daty jako Święta Niepodległości musiało czekać prawie kresu tej epoki, czyli roku 1937.

  Ostatnim punktem apelu był program artystyczny przygotowany przez uczniów klasy 2. LO C i 3. LO B – „Droga do Niepodległej”. W tekstach recytowanych przez uczniów zaprezentowano problem wolności i niepodległości w szerszym kontekście. Od wiersza biskupa Krasickiego „Hymn do miłości ojczyzny” po „Mury” Kaczmarskiego. Poznaliśmy dramat tęsknoty romantyków: Słowackiego i Norwida, jak również rozterki moralne pokolenia Kolumbów z wierszy Baczyńskiego. W ciekawy sposób zaprezentowały wiersz „Ta, co nie zginęła” Zuza i Nikola, a wreszcie poznaliśmy, że pojęcia Solidarność i Wolność mogą łączyć również narody w wierszu Herberta „Węgrom”. Program zakończyła nowa interpretacja piosenki „Mury” Jacka Kaczmarskiego, bo jak się okazuje w czasie wolności                 i  demokracji, wokół nas wciąż rosną mury… np. nietolerancji. Apel zakończył radosny śpiew pieśni czołówkowej z programu „Kocham cię Polsko”.

   

  Odpowiedzialni za apel:

  Marzenna Wencierska, Monika Ziemichód, Krzysztof  Komorowski

   

  Zdjęcia w galerii Obchody 100-lecia Niepodległości Polski

strona:

Kontakt

 • Zespół Szkół i Placówek Oświatowych
  ul. Szosowa 2
  74-320 Barlinek
  Zachodniopomorskie, Polska
  e-mail: zspnr1barlinek@wp.pl
  www: zspnr1barlinek.pl
  fax: 95 7461 064
 • 95 7461 064